اخذ مجوز پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو توسط شرکت دانش بنیان نانو نوین پلیمر

اخذ مجوز پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو توسط شرکت دانش بنیان نانو نوین پلیمر


دکتر حسین یوسفی مدیرعامل شرکت دانش بنیان نانو نوین پلیمر  با اعلام این خبر  گفت: از اوایل دوره همه‌گیری کرونا، شرکت نانو نوین پلیمر علیرغم مخاطرات و ریسک زیاد ابتلا به ویروس کرونا و در یک اقدام جهادی و مبتنی بر پژوهش‌های علمی با همت نیروهای جوان اقدام به تولید ماسک‌های تنفسی با کیفیت استاندارد کرده تا بتوانیم سهم کوچکی در نظام سلامت جامعه داشته باشیم. 
وی افزود: در این راستا، مجوزهای متعدد و لازم برای تولید این محصولات که شامل: پروانه بهره‌برداری، مجوز دانشگاه علوم پزشکی گلستان، ایران کد، کد GTIN، استاندارد ISO۱۳۴۸۵، تاییدیه سازمان انرژی اتمی و در نهایت پروانه ساخت کد  IRC از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت بود را دریافت کردیم.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل سخت گیری‌های سازمان غذا و دارو در اجرای پروتکل‌ها‌ و ممیزی‌های دقیق و سخت‌گیرانه و نیز نیازمندی به مدارک متعدد و انجام آزمون‌های مختلف و نیز مشغله زیاد سازمان غذا و دارو زمان اخذ این مجوز طولانی گردید که در نهایت در تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۰ و بعد ازطی کردن همه الزامات و انجام آزمون‌های مختلف و اجرای پروتکل‌ها، این شرکت موفق به اخذ مجوز پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو شد که مهمترین مجوز در تولید تجهیزات پزشکی است.

دکتر یوسفی در ادامه افزود: پروژه تولید انواع ماسک‌های تنفسی که نتیجه تجاری‌سازی پایان نامه کارشناسی ارشد مهندس آرمین جمالی، دانشجوی دکتری گروه تکنولوژی و مهندسی چوب دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان با عنوان تولید نانوماسک های تنفسی از نانوسلولز جهت جذب ریزگردهای هوا  با راهنمایی اینجانب بوده طی دو سال گذشته و علیرغم فراز نشیب‌های زیاد توسعه خوبی در کیفیت و تنوع محصول داشته و توانسته برای ۱۷ نفر از جوانان  و دانشجویان گرگانی اشتغالزایی کند و بخشی از نیاز استان گلستان و مازندران و واحدهای درمانی کشور نظیر بیمارستان‌های بیرجند، تویسرکان، اهواز، سنندج، بندرعباس، بوشهر، تهران، کرمان، زنجان، سنندج، شهرکرد، شیراز، بشرویه، کرج و ... به محصول ماسک تنفسی استاندارد را تامین نماید.

وی در پایان ابزار امیدواری کرد: با عنایت به ارتقای سطح کیفیت محصولات شرکت و در صورت صدور مجوز صادرات ماسک از کشور، بتوانیم جهت اخذ استاندارد اروپا CE اقدام نموده تا راه برای صادرات محصول هموار شود.